KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 9758040
nr 975 8040
Signe Aspelin
(1881-1961), Sverige
Akvareller, 3 st, Signe Aspelin (1881-1961), Stockholm, signerad, 24x20, 28x22 ca
Signe Aspelin, svensk målare och illustratör född 1881, död 1961.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 24 augusti 2015
kl 19:52:21
17/8 11:01:57
300 kr
18/8 11:18:04
24 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Signe Aspelin
Läs mer om Signe Aspelin