KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 9758040

nr 975 8040

Signe Aspelin

(1881-1961), Sverige

Akvareller, 3 st, Signe Aspelin (1881-1961), Stockholm, signerad, 24x20, 28x22 ca

Signe Aspelin, svensk målare och illustratör född 1881, död 1961.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 24 augusti 2015
kl 19:52:21

17/8 11:01:57 1      300 kr
18/8 11:18:04 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 24 aug

Stockholmsmotiv

Läs mer om Stockholmsmotiv

Signe Aspelin

Läs mer om Signe Aspelin